انجام عملهای پیشرفته بسته جراحی قلب ، عروق ،آنوریسم مغزی وعملهای پیشرفته لاپاروسکوپیک کانسر معده و مری و کولون   بجای عملهای جراحی باز در بیمارستان فوق تخصصی شهید آیت الله محلاتی تبریز

 اعمال جراحی پیشرفته با استفاده از فناوری های به روز علم پزشکی در بیمارستان فوق تخصصی شهید آیت الله محلاتی با استفاده از تکنیکهای آنژیو گرافی محیطی ، لاپاروسکوپی و توراکوسکوپی انجام می گیرد .

دکتر پرویز اسدی ریاست بیمارستان شهید محلاتی در این خصوص گفت : به حول و قوه الهی و عنایات خاص حضرت ولی عصر(عج) و در سایه توجهات فرمانده معظم کل قوا نسبت به ارتقاء سطح سلامت و کیفیت خدمات درمانی و در ادامه موفقیتها و پیشرفتهای حاصل شده در خصوص اعمال جراحی قلب و مغز در بیمارستان فوق تخصصی شهید محلاتی اینک شاهد انجام عملهای جراحی متمایز با پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا توسط تیمهای مجرب پزشکی این بیمارستان هستیم .

ایشان افزودند : از جمله این اعمال بستن AVM بزرگ مغزی ( اتصال غیر طبیعی شریان به ورید در مغز ) و بستن آنوریسم بزرگ عروق مغزی به روش داخل عروقی می باشد . لازم به توضیح است که انجام این اعمال به صورت باز موجب ایجاد عوارض بسیار خطرناک و گاها غیر قابل جبران و حتی مرگ بیمار می شد ولی در این روش جدید آمار عوارض بسیار پائین بوده و اقامت بیمار نیز در بیمارستان بسیار کمتر است .

دکتر اسدی افزود : عمل باز کردن تنگی شریان آئورت به روش بسته ( کوارکتاسیون آئورت ) از جمله عملهای نادر دیگری است که در این بیمارستان انجام میگیرد همچنین بستن سوراخ بین دهلیزی و سوراخ بین شریان پولمونری و آئورت به روش داخل عروقی که از طریق شریان فمورال عمل می شود . البته انجام این اعمال علی رغم وجود تیمهای بسیار توانمند در خصوص جراحی های قلب از جمله ، عروق ، بای پس عروق کرونر ، تعویض دریچه های قلب و اعمال جراحی قلب اطفال در این مرکز صورت می گیرد .

دکتر اسدی در ادامه گفت : تیمهای پزشکی ما اعمال کانسر معده ،کولون ، رکتوم و بافتهای درگیر با آنها را به روش لاپاروسکوپی و بدون نیاز به جراحی باز با موفقیت کامل انجام می دهند همچنین عملهای لیو میوتومی مری با توراکوسکوپی و عمل ترمیم آشالازی مری با لاپاروسکوپی نیز انجام می شود و بیماران مربوطه کاملا در شرائط قابل قبول و رضایت بخش در کمترین زمان ممکن از بیمارستان ترخیص و به روند زندگی عادی خود باز می گردند و به هیچ وجه با عوارض عمل باز مواجه نمی شوند .

دکتر اسدی ضمن تشکر و قدردانی از پرسنل زحمت کش و خدوم بیمارستان فوق تخصصی شهید محلاتی بویژه تیم های پزشکی دلسوز و فداکار ، که در جهت تسلط به علوم و فنون درمانی به روز دنیا شبانه روز از هیچ گونه تلاش و کوششی دریغ نمی کنند قدردانی ویژه نموده و افزود: امیدوارم حضرت بقیه الله الاعظم ( عج ) روحی له الفداه این خدمات را در دفتر عاشقان ولایت ثبت و ضبط نماید و کارکنان این بیمارستان را مورد عنایت خاص خود قرار دهد .

 

 

 

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به بیمارستان شهيد محلاتی تبریز می باشد.